Zamek w Colchester

Angielskie miasto Colchester w hrabstwie Essex, uważane jest za najstarsze miasto w Wielkiej Brytanii założone przez Rzymian. W centrum miasta znajdziemy XII wieczny zamek normański, zbudowany przez Wiliama I pierwszego normańskiego króla Anglii, powstał na fundamentach świątyni rzymskiej Klaudiusza. Obecnie zamek ten pełni rolę muzeum, w którym znajdziemy eksponaty związane z historią miasta. Zamek w Colchester jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych we wschodniej Anglii. Bynajmniej zamek nie jest imponujących rozmiarów a jego najciekawszymi eksponatami w muzeum są Colchester Vase oraz statuetka Colchester Mercury. Na terenie muzeum znajdziemy sporo nowoczesnych wizualizacji, wiele atrakcji dla najmłodszych, a także sklepik z pamiątkami, miejsce bufetowe oraz toalety.

W centrum Colchester zobaczyć możemy także: teatr rzymski, pozostałości rzymskiego muru miejskiego, ruiny kościoła rzymskiego oraz muzea Natural History Museum, Hollytrees Museum. Warto odwiedzić także Firstsite gallery.

Praktyczne wskazówki

Bielty: dorośli £9.95, dzieci (4-16 lat) £4.95

Za dodatkową opłatą (3£) zobaczyć możemy Colchester z dachu zamku. Zaraz za zamkiem znajdziemy przepiękny park, gdzie możemy odpocząć, zjeść ...

Colchester Castle Museum na mapie

Adres:
Colchester, Essex CO1 1TJ

Reklama