Klify Seven Sisters

Kredowe klify Siedem Sióstr to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Wielkiej Brytanii, znajdują się one w hrabstwie East Sussex przy ujściu rzeki Cuckmere pomiędzy miejscowościami Seaford oraz Eastbourne. To tu, kręcono sceny do wielu filmów oraz reklam. To ten widok na te białe klify był jedną z najpopularniejszych tapet w systemie Windows 7  :)

Spacer i zwiedzanie tych klifów, naszym zdaniem najlepiej zacząć od Birling Gap and the Seven Sisters. Jest tu parę małych parkingów, toalety, mała gastronomia oraz zejście/metalowe schody na plaże pod klifami. Już na wstępie musimy dodać, że nie możemy polecić tego miejsca osobom o słabej lub żadnej kondycji fizycznej, ponieważ klify na zdjęciach wyglądają niewinnie i romantycznie, a w rzeczywistości są to spore górki (160 metrów npm), na których romantyczny spacer zmienia się dla niektórych w mozolne podejścia. Mało tego, klify te podlegają ciągłej erozji i każdego roku, morze skraca je nawet o pół metra, dlatego nie zaleca się podchodzić do ich krawędzi. Jeżeli wyruszycie z Birling Gap, to po przejściu wszystkich 7 wzniesień dojdziecie do ujścia rzeki. Niestety, przy plaży nie ma żadnego mostu (by przejść do Cuckmere Haven, skąd rozpościera się przepiękny widok na klify) ... Jest natomiast malutka 'kładka" po której podczas odpływu można przejść na drugą stronę . No właśnie podczas odpływu ... Gdy wraca przypływ, woda w rzece podnosi swój poziom, odcinając i skazując nas na spacer do najbliższego mostu ( niecałe 2 km w jedną stronę). Mimo tych wszelkich utrudnień ... miejsce naprawdę warte odwiedzenia!

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, jak Wam podobało się to miejsce!


Praktyczne wskazówki

- Parking na Birling Gap kosztuje 5 funtów za cały dzień!
- Drugim (bardziej popularnym i niestety zatłoczonym) jest oficjalny parking "Seven Sisters Car Park", z którego czeka nas ok.2 mil spacer do klifów.
- Uwaga - Bardzo zmienne warunki pogodowe! Dlatego warto wziąć ze sobą na spacer płaszcz/kurtkę przeciwdeszczową oraz butelkę wody do picia.

Seven Sisters na mapie

Adres:
Birling Gap and the Seven Sisters BN20 0AB

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

pon., 06/15/2020 - 12:39

Warto, również dodać, że miejsce to nazywane jest też klifami samobójców! Każdego roku odbiera sobie tu ponad dwadzieścia osób :(

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama