Muzeum Znaczków i Monet w Monako

Dodane przez Tom - wt., 11/14/2023 - 11:47
Fora

Mało kto wie, że księstwo Monako ma własne muzeum znaczków i monet! 

Musée des Timbres et des Monnaies to niesamowite miejsce, które pokazuje bogatą historię i kulturę tego małego księstwa. Znajdziesz tam znaczki pocztowe z różnych okresów, od pierwszego wydanego w 1885 roku, po najnowsze kolekcje. Możesz też podziwiać piękne monety Monako, w tym najstarszą z 1640 roku, która przedstawia księcia Honoriusza II. 

Muzeum Znaczków i Monet w MonakoMuzeum znajduje się w malowniczej dzielnicy Fontvieille, trochę schowane tuż u podnóża wzniesienia, na którym znajduje się pałac księcia Monako. Wchodząc do środka, od razu poczujecie się jak w skarbcu pełnym cennych przedmiotów...

Muzeum Znaczków i Monet w Monako

Muzeum Znaczków i Monet to nie tylko kolekcja przedmiotów, ale też źródło wiedzy o historii i kulturze Monako. Każdy eksponat jest opatrzony opisem i ciekawostkami. Można tu dowiedzieć się wielu interesujących faktów, na przykład o tym, że:

  • Pierwszy znaczek pocztowy w Monako został wydany dopiero w 1885 roku, ponieważ wcześniej kraj korzystał z francuskiej poczty.
  • W 1920 roku Monako wprowadziło własną walutę - franka monakijskiego - który był równy frankowi francuskiemu. Wcześniej kraj używał różnych walut obcych, takich jak lira genueńska czy escudo hiszpańskie.
  • W 2002 roku Monako przystąpiło do strefy euro i wycofało z obiegu swoje franki. Jednak nadal ma prawo emitować własne monety euro z motywami lokalnymi.

Muzeum Znaczków i Monet to miejsce, które zachwyci zarówno miłośników filatelistyki i numizmatyki, jak i tych, którzy chcą poznać lepiej historię i kulturę Monako. 

Muzeum Znaczków i Monet w MonakoMuzeum Znaczków i Monet w Monako

Polecam każdemu, kto odwiedza ten kraj, aby tam zajrzeć. To naprawdę fascynująca podróż w czasie!
 

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki