Filmowe miejscówki angielskiego hrabstwa Suffolk

Dodane przez Tom - pon., 05/23/2022 - 09:25

Oglądając filmy, seriale lub telewizyjne reklamy widzimy miejsca, które z czasem stają się kultowe. Bywa, że zostają one także atrakcjami turystycznymi ...

Kersey
Kersey

Jednym z takich miejsc, jest odkryta przeze mnie niedawno, mała wieś Kersey w Suffolk, we wschodniej Anglii. Wioska słynie z malowniczej głównej ulicy ze średniowiecznymi domami o konstrukcji szachulcowej i brodem (w poprzek głównej ulicy) rzeki Brett, znanym lokalnie jako „The Splash” Nakręcono tu kiedyś "słynną" w całym UK reklamę samochodów Austin Metro.


W reklamie tej samochody Austin Metro przejeżdżają m.in. przez Kersey oraz Lavenham ... parkując na klifach południowej Anglii :)

Kersey
Bród na rzece w KerseyPS. Może razem stworzymy tu, listę ciekawych filmowych miejsc angielskiego hrabstwa Suffolk?

Tom

pt., 05/27/2022 - 12:39

Jak się okazuje, w Suffolk jest sporo miejsc, w których kręcone były filmy. Trochę pogrzebałem po internecie i okazało się, że część z tych miejsc znajduje się już na tej stronie :)


Mało kto wie, ale na przykład na terenie nieczynnej amerykańskiej bazy wojskowej w Bentwaters kręcono m.in. filmy "Fast & Furious 6" "One Shot" "The Numbers Station". W Lavenham kręcono sceny do filmu "Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1" oraz do dramatu "Barry Lyndon" Stanleya Kubricka. Kolejnym bohaterem na tej liście powinien być The Angel Hotel z Bury St Edmunds, który pojawił się ostatnio w filmie "The Personal Life of David Copperfield" ... To tyle, co znalazłem na szybko, teraz czekam na wasze komentarze :)

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki