Wielka Brytania

Opis

Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia Północna

Co warto zobaczyć w Londynie za darmo?

Dodane przez Tom - sob., 10/29/2022 - 11:40

Londyn to jedno z największych miast w całej Europie, którego zwiedzanie niestety nie należy do najtańszych. Dlatego większość turystów skupia się na znanych i darmowych atrakcjach takich jak oglądanie pałacu Buckingham z zewnątrz oraz zmianę warty przed nim. Spacery po centrum lub tzw. "window shopping" na znanych ulicach jak Oxford Street czy Piccadilly Circus, czy choćby spacery wzdłuż brzegów rzeki Tamizy to kolejne darmowe i bardzo popularne atrakcje Londynu.

Portobello Market - nieoczywista atrakcja Londynu

Dodane przez Tom - ndz., 06/23/2024 - 12:30

Portobello Market to kultowe miejsce, które przyciąga zarówno mieszkańców Londynu, jak i turystów z całego świata. Słynie z różnorodności - od antyków, przez odzież vintage, po świeże produkty spożywcze. To właśnie ta niezwykła mieszanka sprawia, że Portobello Market jest uważany za jedną z nieoczywistych atrakcji Londynu, oferującą unikalne doświadczenia zakupowe i kulturowe.

PS. Wskazówki dojazdu: https://visitportobello.com/where

Bunkry na Orford Ness

Dodane przez Tom - sob., 02/05/2022 - 10:08

Czy słyszeliście już kiedyś o bunkrach w kształcie japońskich pagód ? Znajdują się one na terenie rezerwatu Orford Ness National Nature Reserve i od czasów pierwszej wojny światowej teren ten był pod kontrolą wojska i pełnił funkcje poligonu doświadczalnego. Natomiast w okresie tzw. zimnej wojny na terenie tym swoją siedzibę miał zakład badawczy broni atomowych. Wybudowano tu parę specyficznych bunkrów, w których testowano m.in. zapalniki do bomb atomowych odporność bomb na wibracje itd.

Oxford - atrakcje miasta

Dodane przez Tom - czw., 02/03/2022 - 15:04

Zwiedzając miasto Oxford, warto, choć na chwile podjechać także na dzielnice Headington ok. 4 km od centrum, ponieważ na jednym z tutejszych domów znajduje się bardzo osobliwa atrakcja. Rekin z Headington (ang. the headington shark) to rzeźba autorstwa Johna Buckleya przedstawiająca olbrzymiego rekina umieszczonego w dachu głową w dół domu ...

Płatne mosty w Anglii

Dodane przez Admin - sob., 01/22/2022 - 12:33

Prawie wszystkie drogi na terenie Wielkiej Brytanii są bezpłatne, opłaty pobierane są jedynie na wybranych mostach oraz w tunelach. Płatne przejazdy to: most i tunel w Dartford * (Queen Elizabeth II Bridge), Severn Bridge oraz Second Severn Crossing (łączące Anglię z Walią), Clifton Suspension Bridge w Bristolu oraz Tamar Bridge (łączący Devon z Kornwalią).