Trójkolorowe klify w Hunstanton

Kolorowe klify w Hunstanton w angielskim hrabstwie Norfolk, idealne miejsce na weekendową wycieczkę lub letnie leżakowanie. Zielień roślin na górze, biały wapień i na dole "rudy" piaskowiec... Czyż nie jest to piękne i ekscytujące?

Podczas odplywu, ponizej klifów w Hunstanton zobaczyć można resztki wraku trawlera parowego „Sheraton”, który w 1947 roku osiadł na tutejszej mieliźnie. To, co dziś po nim pozostalo to okolo 15 metrów metalowego, podwójnego dna wraz z kamienno-betonowym balastem ...

Hunstanton to nie tylko klify, to także stara latarnia morska, ruiny kapliczki, piękna kapielowa plaża w centrum miasteczka, z której np. można wybrać sie pływającą amfibią na przybrzezna wycieczke lub ogladanie fok.

Spotkacie tu wiecej osób brodzacych przy brzegu i kąpiacych się w wodzie, ponieważ woda w tym miejscu jest cieplejsza (latem 20–23 °C) jest to zatoka The Wash a nie zimne morze Pólnocne.


Praktyczne wskazówki

- Parkujemy nie w zawsze zakorkowanym centrum a przy latarni morskiej gdzie jest polowy parking "cliff car park"
- Oczywiscie wzdluz klifów najlepiej spaceruje sie podczas odplywu ;)

Hunstanton na mapie

Adres:
Hunstanton PE36

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

czw., 09/17/2020 - 10:21

Są dwa powody, dla których warto wybrać się nad wodę w Hunstanton. Pierwsza to wielokolorowe klify, a drugi to podglądanie fok w ich naturalnym środowisku. Ssaki te spędzają dużo czasu na piaszczystych ławicach (piaszczyste wzniesienia biegnące równolegle do wybrzeża morskiego) w niedalekiej okolicy Hunstanton, aby móc je bezpiecznie oglądać potrzebujesz specjalnego statku... Przy centralnej promenadzie Hunstanton, znajdziecie firmę "Searles Sea Tours" która ma parę statków-amfibii nazywanych tutaj „Wash Monsters”. Od maja do września firma ta oferuje do wyboru sześć wycieczek przybrzeżnych, a także najciekawszy, godzinny rejs na największą kolonię fok pospolitych w Wielkiej Brytanii (...a może i na świecie?).

Więcej informacji na temat tego Safari z fokami znajdziecie na stronie: https://www.seatours.co.uk/seal-safari/

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama