Co warto zobaczyć w Londynie za darmo?

Dodane przez Tom - sob., 10/29/2022 - 11:40

Londyn to jedno z największych miast w całej Europie, którego zwiedzanie niestety nie należy do najtańszych. Dlatego większość turystów skupia się na znanych i darmowych atrakcjach takich jak oglądanie pałacu Buckingham z zewnątrz oraz zmianę warty przed nim. Spacery po centrum lub tzw. "window shopping" na znanych ulicach jak Oxford Street czy Piccadilly Circus, czy choćby spacery wzdłuż brzegów rzeki Tamizy to kolejne darmowe i bardzo popularne atrakcje Londynu. Być w Londynie i nie zrobić sobie zdjęcia pod "Big Benem" lub na którymś ze słynnych mostów jak Milenium lub Tower Bridge? Oczywiście w Londynie znajdziemy także słynne i darmowe muzea i galerie jak choćby British Museum, Natural History museum, Victoria & Albert museum, Science museum, Museum of London, National gallery etc. Niestety przez to, że są słynne i darmowe, to każdego dnia przyciągają prawdziwe tłumy turystów. Dlatego osobiście preferuje mniej znane, ale także darmowe atrakcje...


Na forum tym, wspomniano już o prawdziwej darmowej perełce, jaką jest Sky Garden, czyli "podniebny" ogród znajdujący się na dachu budynku "20 Fenchurch Street" (nazywanego przez miejscowych The Walkie-Talkie), który jest jednocześnie najlepszym i całkowicie darmowym punktem widokowym w Londynie. Kolejne, moje ulubione, darmowe atrakcje to mniej popularne muzea, które znajdują się w City of London: muzeum Londynu oraz muzeum bankowe...


Museum of London

Muzeum Londynu dokumentuje historię stolicy Wielkiej Brytanii od czasów prehistorycznych aż po czasy współczesne. Znajduje się w londyńskim City na londyńskim (wybudowanym przez rzymian) murze, w pobliżu Barbican Centre. Zdecydowanie bardzo niedoceniane darmowe muzeum, którego zwiedzanie polecam bardziej niż jakiekolwiek inne płatne muzeum w Londynie.

Muzeum Londynu
Muzeum Londynu
Muzeum Londynu
Muzeum Londynu - Eksponaty
Muzeum Londynu
Muzeum Londynu  - Eksponaty
Muzeum Londynu
Muzeum Londynu
Muzeum Londynu
Muzeum Londynu - Eksponaty
Muzeum Londynu
Muzeum Londynu - Elektronika użytkowa, komputeryBank of England Museum

Muzeum Banku Anglii, znajdujące się w siedzibie Banku Anglii także w londyśkim City, jest domem dla kolekcji różnorodnych przedmiotów (m.in. monety, banknoty, sztabki złota i obrazy) związanych z historią Banku i gospodarką Wielkiej Brytanii od założenia Banku w 1694 roku aż do dzisiaj. Jako ciekawostkę warto dodać, że w podziemnych skarbcach tego budynku przechowywane są narodowe rezerwy złota (Centralny Bank Wielkiej Brytanii to największy w Europie i drugi co do wielkości depozytariusz złota na świecie!).

Muzeum Banku Anglii
Budynek Banku Anglii
Muzeum Banku Anglii
Muzeum Banku Anglii
Muzeum Banku Anglii
Muzeum Banku Anglii - Eksponaty
Muzeum Banku Anglii - Złoto
Muzeum Banku Anglii - Złoto
Muzeum Banku Anglii
Muzeum Banku Anglii - Ile waży sztabka złota? Sprawdź sama/sam!

 

I to na tyle dzisiaj ode mnie ... Wiem, że to nie wszystkie darmowe atrakcje Londynu, ale liczę na to, że w komentarzach dodacie więcej takich darmowych i ciekawych miejscówek ;)

Anonim (niezweryfikowany)

pt., 11/11/2022 - 13:05

12,44 kg czyli 400 uncji trojańskich :) Także byłem w muzeum Banku Anglii i podnosiłem tą złotą sztabę. Polecam, bardzo ciekawe doznanie zwłaszcza gdy uświadomimy sobie jak fortunę trzymamy w ręku. Pozdrowienia z polskiego Ealing!

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki