Bagaż podręczny w Ryanair

Dodane przez Dominika - sob., 04/26/2025 - 14:50

Gdy po 5 latach latania z tym samym bagażem u tego samego przewoźnika nagle dowiadujesz się, że teraz musisz dopłacić – bo Twoja torba magicznie urosła o 1,5 cm. 🧳✈️ 💸 Boarding w Poznaniu https://youtube.com/shorts/17rHhrfLDbo

Anonim (niezweryfikowany)

wt., 06/17/2025 - 12:56

Jeśli UOKiK potwierdzi naruszenia praw konsumentów, może wszcząć postępowanie przeciwko liniom lotniczym za niedozwolone praktyki. https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-czarne-chmury-nad-ryanairem-i-wi…
Niósł wilk razy kilka, ponieśli i wilka - Innymi słowy, przez pewien czas ktoś robił coś złego, ale w końcu sam musiał za to zapłacić i poniósł straty. I oby tak się stało!

Anonim (niezweryfikowany)

czw., 05/29/2025 - 07:15

Jeśli pracownicy danego przewoźnika na lotnisku nie otrzymywaliby dodatkowego wynagrodzenia za każdą nadmierną sztukę bagażu, kontrola walizek prawdopodobnie nie byłaby tak rygorystyczna. Oczywiście, weryfikacja podręcznego bagażu ma sens, zwłaszcza gdy pasażer posiada jedynie podstawowy bilet i próbuje zabrać dużą torbę zamiast plecaka. Jednak nadmierne skupianie się na takich drobiazgach jak wystająca rączka, kółko, niewielkie wybrzuszenie czy różnica wymiarów rzędu pół centymetra jest zdecydowaną przesadą.

"Europejska Organizacja Konsumenta (BEUC) oraz organizacje konsumenckie z 12 krajów, w tym z Polski, oceniły, że tanie linie pobierały od klientów nieuprawnione opłaty za przewóz bagażu podręcznego.

BEUC na swojej stronie internetowej odwołuje się do osobistych doświadczeń pasażerów. "Chyba wszyscy doświadczyliśmy obaw, że nasz bagaż podręczny nie zmieści się w rozmiarach linii lotniczych i zostaniemy obciążeni dodatkowymi opłatami. Dziś podejmujemy działania przeciwko siedmiu liniom lotniczym, które wykorzystują konsumentów i ignorują orzeczenie najwyższego sądu UE, które stanowi, że pobieranie opłat za bagaż podręczny o rozsądnych wymiarach jest niezgodne z prawem" - czytamy na witrynie BEUC.

Organizacje zrzeszone w BEUC oceniły, że linie lotnicze: Norwegian, EasyJet, Ryanair, Transavia, Volotea, Vueling i Wizz Air pobierały od klientów nieuprawnione opłaty za przewóz bagażu podręcznego.

Unijne standardy w tym zakresie określają, że na pokład można bezpłatnie wnieść bagaż, który "spełnia rozsądne wymagania dotyczące wagi, rozmiarów i bezpieczeństwa". Podobnie orzekł w 2014 roku Trybunał Sprawiedliwości UE. Członkowie BEUC uznali, że linie lotnicze w określaniu parametrów bagażu działają nieuczciwie.

Skargę złożyło 16 organizacji konsumenckich z 12 krajów: Belgii, Cypru, Czech, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Malty, Niemiec, Norwegii, Polski i Portugalii."

Cytat pochodzi z artykułu: Jest skarga na tanie linie lotnicze ws. opłat za bagaż podręczny - RMF 24

Anonim (niezweryfikowany)

pt., 05/16/2025 - 10:41

Bo pasażerowie się od niego odwrócą.... Najgorsze co taka firma może zrobić, to stracić zaufanie klienta! Poza tym, to co robią z tymi dodatkowymi opłatami jest nielegalne np. w Hiszpanii https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ryanair-nie-mial-prawa-Sad-wypowiada-s… Zaraz powstaną pseudoprawnicze firmy pośredniczące w odzyskiwaniu od nich nienależycie pobranych opłat ...

TS (niezweryfikowany)

Niedz., 04/27/2025 - 18:05

Niektórzy pracownicy lotnisk wykazują się większą elastycznością, kierując się zasadą zdrowego rozsądku i zrozumieniem dla podróżnych, zwłaszcza jeśli bagaż nieznacznie przekracza dozwolone wymiary. Biorą także pod uwagę stres związany z podróżą, chcą uniknąć konfliktów … i późniejszej sławy w internecie ;o) Ludzki aspekt podróży lotniczych jest fascynujący!

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki