Van Life po polsku

Dodane przez Tom - pon., 07/30/2018 - 16:44

Czy żeby podróżować samochodem i w mim jeść, spać a nawet dłużej mieszkać trzeba koniecznie kupować drogiego kampera ?

Raczej NIE! Oto, jak Polacy rozwiązują ten problem.

Wystarczy kupić używanego Busa lub jak kto woli Vana i samemu go przerobić na jeżdzącą sypialnię...

Poniżej dwa przykłady takich polskich konwersji:

Budżetowy Transporter T4 z YouTubowego kanału Hi_5

VW LT35 KAMPER z podrozovanie.pl

 

I co wy na to? Zainspirowani?

:D (niezweryfikowany)

czw., 08/02/2018 - 20:59

Pytanie tylko, czy powyższe przykłady to faktyczna potrzeba podróżowania i mieszkania w busie, czy może jednak "parcie na szkło" oraz liczenie na kasę od sponsorów z patronite?

Krzysztof (niezweryfikowany)

sob., 08/11/2018 - 14:57

Nie raz zastanawiałem się, czy by czegoś takiego nie zrobić. Główny argument: przerobionego vana można zaparkować prawie wszędzie nawet w centrum miasta (wystarczy go pomalować lub oklei jak samochód firmowy np. firma malarska). Natomiast kamperem wystarczy wjechać na pole kempingowe, by wszyscy do okola zaczęli wyciągać ręce w twoim kierunku... Mieć kampera dla większości oznacza, ze cię stać na wszystko, czyli jesteś idealnym klientem do golenia ...

powsinoga (niezweryfikowany)

ndz., 08/19/2018 - 08:53

Co do podróżowania i mieszkaniu w busie to wszystko jest OK, jeśli chcemy to robić miesiąc lub parę miesięcy. Natomiast jeśli mówimy o stałym mieszkaniu w busie to niestety jak na razie czysta utopia. Jest masę problemów z tym związanych choćby legalnych. Co do polskich youtuberów, którzy popularyzują van life w Polsce to chwała im za to (choć para z podrozovanie.pl za często "odlatuje" w tematy religijno-refleksyjne). Kolejnym fajnym polskim przykładem na życie w busie, jest załoga BUSEM PRZEZ SWIAT. Co prawda oni zazwyczaj śpią w namiotach, ale ... zresztą co będę wam tłumaczył, sami zobaczcie na ich kanale na YouTube: https://www.youtube.com/user/BusemPrzezSwiat

Szkoda, ze nie można dać tu like ;) Bo całkowicie się zgadzam z przedmowca. Głównym powodem, dla którego decydujemy się na spanie w vanie, to mobilność i niesamowita oszczędność. Nie musimy płacić za noclegi w hotelach czy na kempingach. Wystarczy wyszukać darmowe miejsca (a jest takich naprawdę sporo) np. na aplikacji np. park4night. Oczywiście nie nocujemy byle gdzie np. przy drodze i nie prowokujemy sąsiadów swoim zachowaniem. W ten sposób możemy mieć tanią przygodę życia i zwiedzić tyle ciekawych miejsc co dusza zapragnie. Pozdrawiam ;)

PS. Zapomniałem dodać, najpierw trzeba dostać tak długi urlop w pracy ;)

Mi także podobają się takie wtapiająca się w tłum przerobione vany, ale ... usłyszałem ostatnio, że jeśli się chce przejść przegląd takim samochodem to trzeba mieć choć jedno okno boczne w "przedziale mieszkalnym". Czy to prawda?

Anonim (niezweryfikowany)

sob., 12/22/2018 - 15:44

w ten sposób. Na YouTube jest sporo kanałów o vanlife np. Latający DyVAN, Van Tramps itp. Spodobało mi się to tak bardzo, że i ja zaczynam odkładać na takiego vana.

Krzysztof (niezweryfikowany)

śr., 02/13/2019 - 11:01

Przyjdzie taki czas, że i ja kupię takiego vana i zimy będę spędzał w Hiszpanii! Pozdrowienia dla wszystkich podróżujących!

Chińczyk (niezweryfikowany)

pon., 01/06/2020 - 15:20

Latający dyVan https://www.youtube.com/channel/UCySjs4UtJiRbIQ1VLRk2TRA
RydVan https://www.youtube.com/channel/UCQxP9gP3_vM4H8VGn3pHhvA
Foxes in Eden https://www.youtube.com/channel/UC2hVH54hzRl5zrJq6IHiKBg
KamperManiak https://www.youtube.com/channel/UCI6p6raIRtn2eDVtpfN-DsQ

Te są ciekawe, niestety pozostałe tj. podrozovanie dawno już nie pokazują życia w vanie. Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie!

Darek (niezweryfikowany)

sob., 02/29/2020 - 13:52

Przez przypadek trafiłem na tą stronę, gdy szukałem informacji o vanlife po polsku. Niestety, większość powyższych kanałów to żebralinki :( Zamiast zabrać się za jakąś pracę np. on line to ci nasi polscy youtubowi vanlifersi żebrają na potęgę. Jedynie takie kanały jak Latający Dyvan czy Vincent Van da się jeszcze oglądać, bo niczego nachalnie nie sprzedają i nie żebrają na wizji. Jest jeszcze jeden kanał, który chciałem polecić ( aż dziwne, że nikt tu go nie dodał wcześniej ) a mianowicie kanał o nazwie Kapitan Przyczepa! Ponieważ krok po kroku pokazuje jak totalny amator zabiera się za budowanie kampervana. Szacun! za dociekliwość kapitanie. Na koniec chciałbym dodać, że i ja także zamierzam coś takiego zbudować i ruszyć w trasę w kierunku zachodzącego słońca :) Pozdrawiam i do zobaczenia w słonecznych krajach!

Anonim (niezweryfikowany)

pt., 06/19/2020 - 18:06

Nie chce się nam pracować, dlatego wspomóżcie nas na Patronite! No ja żesz ... a gdyby tak, będąc już za granicą, pojechalibyście np. pozbierać truskawki ? No ale łatwiej jest żebrać niż pracować. Mnie natomiast najbardziej zastanawiają ludzie, którzy wpłacają tym naszym yutuberom. Zamiast spełniać cudze marzenia, może byście zaczęli spełniać swoje marzenia??? Zamiast wpłacać 50 zł na yutubera kup sobie bilet na autobus lub pociąg i zobacz, jak ciekawa potrafi być Polska!

Anonim (niezweryfikowany)

pt., 06/19/2020 - 18:10

Dodane przez Anonim (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Nie aktualne — Oni także już poprosili swoich widzów o wsparcie na Patronite... Szkoda!

Anonim (niezweryfikowany)

pon., 06/22/2020 - 08:33

Dodane przez Anonim (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Jasne, fajnie jest ogladac Youtube za darmo...A zebys mogl/mogla obejrzec taki filmik w wygodnym mieszkanku i pomarzyc lub sie odsrtresowac, ktos niestety musi wlozyc w to sporo pracy, a za prace sie placi, kropka. Mozesz sie tylko cieszyc ze co laska...

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama