Ogród botaniczny Eden Project

Eden Project to ogród botaniczny stworzony w wyeksploatowanym wyrobisku kaolinu i jest on jedną z największych atrakcji turystycznych w Kornwalii. Na terenie tego ogrodu znajdziemy dwa ogromne biomy mieszczące wspaniały tropikalny las deszczowy oraz rośliność śródziemnomorską.

Eden Project to miejsce, w którym każdy znajdzie coś ciekawego. Miłośnicy ogrodnictwa oraz botanicy będą w prawdziwym raju ! Niezliczona ilość roślin egzotycznych z najdalszych zakątków świata (Afryka, Azja, Ameryka południowa, Basen Morza Śródziemnego), kwiaty, wodospady, palmy, sprawiają, że to miejsce jest bardzo wyjątkowe. Na ternie tego obiektu znajdują się naprawdę wspaniałe ogrody. Ilość kolorów i zapachów może przyprawić nas o zawrót głowy. Kakao, wanilia, kawa, oliwki, gałka muszkatołowa to produkty znane nam z codziennego życia, tu zobaczymy na własne oczy, jak się je uprawia. W Eden Project bardzo podkreśla się na przykład, jak ważną rolę w naszym ekosystemie odgrywają pszczoły i że to od nich zależy nasza przyszłość ! Eden Project to wspaniałe miejsce dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Dla najmłodszych zwiedzających przygotowane jest bardzo wiele stanowisk dydaktycznych i naukowych. Z których dowiedzą się, jak funkcjonuje ekosystem naszej planety.

Natomiast jeżeli chodzi o cenę wstępu ... To niestety jest DROGO ! Nie kupicie tu zwykłego biletu wstępu, a karnet (Annual Passes) upoważniający do nielimitowanych wejść przez cały rok. Taki karnet kosztuje w zależności od pory roku: £29.50 (Off-peak), £32.50 (Standard) oraz £35 (Peak).


Praktyczne wskazówki
  • Na terenie Eden Project znajduje się kilka parkingów samochodowych i są one darmowe (parking wliczony w cenę karnetu).
  • Oczywiście można tu bez problemu zjeść śniadanie lub obiad w jednej z paru restauracji.
  • W Eden Project znajduje się także darmowe, duże zadaszone miejsce piknikowe.
  • Zaraz po wyjściu z ogrodu botanicznego możemy kupić kwiaty i rośliny do naszych ogrodów i balkonów, a w dużym sklepie pamiątki, książki, zabawki, kosmetyki naturalne, odzież oraz lokalne słodycze, alkohole i produkty spożywcze.
  • UWAGA! Na teren ogrodu botanicznego można wprowadzać psy, ale ... niestety do ogrodów pod dachem już nie!

Eden Project na mapie

Adres:
Bodelva, Par PL24 2SG

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

czw., 07/15/2021 - 10:52

SkyWire lub jak kto woli Zip Line, moim zdaniem to największa atrakcja tego miejsca nie tylko dla łowców adrenaliny. Przejazd lub jak kto woli przelot nad kopułami ogrodu na dystansie 660 metrów z prędkością do 95 km/h to jest to, co misie lubią najbardziej :)
Ceny zaczynają się od £38.00 http://hanglooseadventure.com/shop/?orderby=price

Anonim (niezweryfikowany)

wt., 10/19/2021 - 09:57

Parę słów uzupełnienia do waszego opisu ... Na zwiedzanie tego miejsca warto zarezerwować sobie minimum 3-4 godziny! Brak mapek i konkretnych oznaczeń, kierunkowskazów sprawia, że można się tam łatwo zgubić. Odradzam jechać tam w deszczowy dzień, ponieważ droga z parkingu do głównych atrakcji zajmuje parę minut. Tak to prawda, można tu bez problemu zjeść, ale jest drogo (kawa 3 funty ?) i bardziej niż przeciętnie (sam fast food) wiec lepiej zabrać swoje jedzenie i picie. Ogólnie rzecz biorąc atrakcja mega fajna i można tam przy okazji zajechać, ale bardzo droga !!! Bilety za 32 funtów pozwalają na powrót przez rok, ale ilu z was wraca do Kornwalii w ciągu roku ?

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama