Van Life po polsku

Dodane przez Tom - pon., 07/30/2018 - 16:44

Czy żeby podróżować samochodem i w mim jeść, spać a nawet dłużej mieszkać trzeba koniecznie kupować drogiego kampera ?

Raczej nie ... oto, jak Polacy rozwiązują ten problem. Wystarczy kupić używanego Busa lub jak kto woli Vana i samemu go przerobić na jeżdzącą sypialnię... Poniżej dwa przykłady takich polskich konwersji:

Budżetowy Transporter T4 z YouTubowego kanału Hi_5

VW LT35 KAMPER z podrozovanie.pl

 

I co wy na to? Zainspirowani?

:D (niezweryfikowany)

czw., 08/02/2018 - 20:59

Pytanie tylko, czy powyższe przykłady to faktyczna potrzeba podróżowania i mieszkania w busie, czy może jednak "parcie na szkło" oraz liczenie na kasę od sponsorów z patronite?

Krzysztof (niezweryfikowany)

sob., 08/11/2018 - 14:57

Nie raz zastanawiałem się, czy by czegoś takiego nie zrobić. Główny argument: przerobionego vana można zaparkować prawie wszędzie nawet w centrum miasta (wystarczy go pomalować lub oklei jak samochód firmowy np. firma malarska). Natomiast kamperem wystarczy wjechać na pole kempingowe, by wszyscy do okola zaczęli wyciągać ręce w twoim kierunku... Mieć kampera dla większości oznacza, ze cię stać na wszystko, czyli jesteś idealnym klientem do golenia ...

powsinoga (niezweryfikowany)

ndz., 08/19/2018 - 08:53

Co do podróżowania i mieszkaniu w busie to wszystko jest OK, jeśli chcemy to robić miesiąc lub parę miesięcy. Natomiast jeśli mówimy o stałym mieszkaniu w busie to niestety jak na razie czysta utopia. Jest masę problemów z tym związanych choćby legalnych. Co do polskich youtuberów, którzy popularyzują van life w Polsce to chwała im za to (choć para z podrozovanie.pl za często "odlatuje" w tematy religijno-refleksyjne). Kolejnym fajnym polskim przykładem na życie w busie, jest załoga BUSEM PRZEZ SWIAT. Co prawda oni zazwyczaj śpią w namiotach, ale ... zresztą co będę wam tłumaczył, sami zobaczcie na ich kanale na YouTube: https://www.youtube.com/user/BusemPrzezSwiat

Szkoda, ze nie można dać tu like ;) Bo całkowicie się zgadzam z przedmowca. Głównym powodem, dla którego decydujemy się na spanie w vanie, to mobilność i niesamowita oszczędność. Nie musimy płacić za noclegi w hotelach czy na kempingach. Wystarczy wyszukać darmowe miejsca (a jest takich naprawdę sporo) np. na aplikacji np. park4night. Oczywiście nie nocujemy byle gdzie np. przy drodze i nie prowokujemy sąsiadów swoim zachowaniem. W ten sposób możemy mieć tanią przygodę życia i zwiedzić tyle ciekawych miejsc co dusza zapragnie. Pozdrawiam ;)

PS. Zapomniałem dodać, najpierw trzeba dostać tak długi urlop w pracy ;)

Mi także podobają się takie wtapiająca się w tłum przerobione vany, ale ... usłyszałem ostatnio, że jeśli się chce przejść przegląd takim samochodem to trzeba mieć choć jedno okno boczne w "przedziale mieszkalnym". Czy to prawda?

Anonim (niezweryfikowany)

sob., 12/22/2018 - 15:44

w ten sposób. Na YouTube jest sporo kanałów o vanlife np. Latający DyVAN, Van Tramps itp. Spodobało mi się to tak bardzo, że i ja zaczynam odkładać na takiego vana.

Krzysztof (niezweryfikowany)

śr., 02/13/2019 - 11:01

Przyjdzie taki czas, że i ja kupię takiego vana i zimy będę spędzał w Hiszpanii! Pozdrowienia dla wszystkich podróżujących!

Chińczyk (niezweryfikowany)

pon., 01/06/2020 - 15:20

Latający dyVan https://www.youtube.com/channel/UCySjs4UtJiRbIQ1VLRk2TRA
RydVan https://www.youtube.com/channel/UCQxP9gP3_vM4H8VGn3pHhvA
Foxes in Eden https://www.youtube.com/channel/UC2hVH54hzRl5zrJq6IHiKBg
KamperManiak https://www.youtube.com/channel/UCI6p6raIRtn2eDVtpfN-DsQ

Te są ciekawe, niestety pozostałe tj. podrozovanie dawno już nie pokazują życia w vanie. Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie!

Dodaj komentarz

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Reklama