400-500 letnie domy w Lavenham

Lavenham to jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych wiosek w Wielkiej Brytanii, mieszcząca 320 budynków z drewniana rama, z których większość jest chronionych przez English Heritage. Średniowieczne Lavenham należało do 20 najbogatszych osad w Anglii, a zawdzięczało to głównie tutejszemu rynkowi gdzie handlowano wełną. Dawni mieszkańcy pozostawili po sobie wyjątkową spuściznę w postaci oszałamiających drewnianych domów, które zbudowali kupcy, by pochwalić się swoim bogactwem. Dzisiaj to kwitnąca wioska, w której znajdziemy galerie sztuki, restauracje i hotele, mnóstwo kawiarni i pubów oraz wiele ciekawych budynków do odwiedzenia.

Do najbardziej znanych i rozpoznawalnych budynków  zaliczyć można: Lavenham The Guildhall of Corpus Christi, The Little Hall (który można zwiedzić - bielet £3.50), The Swan Hotel & Restaurant oraz domy, przy których kręcono sceny do np. do filmu "Harry Potter"


Praktyczne wskazówki

Samochód najlepiej zostawić na darmowym parkingu który znajduje sie tuż przy kosciele (St. Peter and St. Paul) z którego możemy spacerkiem zwiedzić wiekszość atrakcji tego miasteczka.

Lavenham na mapie

Adres:
Lavenham CO10

Komentarze

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama