Co warto zjeść i wypić na Teneryfie?

Dodane przez Tom - śr., 05/30/2018 - 11:16

Wyspy kanaryjskie, a zwłaszcza Teneryfa to typowy kierunek urlopowy większości europejczyków. Długie słoneczne dni, przepiękna ciepła woda oraz czyste plaże to idealne miejsce na relaks. Ale nawet na urlopie coś zjeść trzeba ... Gdy zaczniemy rozglądać się za czymś do jedzenia, szybko zorientujemy się, że trudno tu znaleźć coś typowo lokalnego.

Przy plażach znajdziemy całą masę barów i restauracji, w których królują typowo europejskie i brytyjskie dania. Bez problemu zjemy tu pełne angielskie śniadanie, włoskie spagetti, pizze czy mięso z grilla a jedyne hiszpańskie danie to Paella?

spagetti
spaghetti frutti di mare


Gdzie szukać hiszpańskich przysmaków?

Wystarczy ruszyć w głąb wyspy... W każdym miasteczku znajdziemy małe lokalne bary, w których serwowane są dania dnia dla mieszkańców z lokalnych produktów oraz tzw. tapas. I dopiero tam zaczynamy ucztę ;)

Mesón La Hijuela w  San Cristóbal de La Laguna
Mesón La Hijuela w  San Cristóbal de La Laguna

Świeże ryby, krewetki, słone ziemniaczki (papas arrugadas), szynki, chorizo, sery ...

Danie dnia w Mesón La Hijuela
Danie dnia w Mesón La Hijuela
Świeża ryba ze słonymi ziemniaczkami
Świeża ryba ze słonymi ziemniaczkami

Co pić na Teneryfie?

Unikamy serwowanych przy plażach rozwodnionych Sangrii! Zamiast tego oczywiście woda w dużych ilościach i ... pyszna kawa Barraquito (spienione mleko, espresso, cynamon, likier...) lub tutejszy przepyszny likier bananowy ;)

barraquito
Kawa Barraquito

Wieczorem, zamiast wydawać wszystkie oszczędności w sieciowych restauracjach, wystarczy spacer do supermarketu i robimy ucztę na balkonie lub tarasie.

Podwieczorek na balkonie
Podwieczorek na balkonie ;)

Smacznego życzę!

Alicja (niezweryfikowany)

sob., 06/30/2018 - 00:13

likier bananowy czyli Licor de Platano lub Licor Banana jest bardzo słodki i mocny więc kieliszek lub dwa i wszystko nawet w pochmurne dni staje się piękne :)

Obywatel (niezweryfikowany)

sob., 07/28/2018 - 15:52

Potwierdzam, Sangria serwowana przez Hiszpanów w miejscach turystycznych to ... Lepiej unikać! Polecam natomiast hiszpańskie wina, sa niedrogie i bardzo dobre.

To prawda, wyspy kanaryjskie robią przepyszne bananowe likiery. Chyba najbardziej rozpowszechniony na Teneryfie jest likier „Cobana” sprzedawane w butelkach, które swoim kształtem przypominającym kiść bananów. Piłem i polecam! Niebo w gębie!

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama