Narodowe Muzeum Informatyki w Bletchley

The National Museum of Computing znajduje na terenie słynnego kompleksu Bletchley Park ( ok. 5 km z centrum Milton Keynes) w którym to,  podczas II wojny światowej brytyjscy kryptolodzy zbudowali maszyny mogące uchodzić za pierwsze komputery.

Narodowe Muzeum Informatyki w Bletchley posiada największy w Europie zbiór działających historycznych komputerów, jak również najstarszy na świecie oryginalny działający komputer cyfrowy (Harwell Dekatron/WITCH) oraz zrekonstruowany komputer Colossus. Muzeum to gromadzi, głównie komputery i systemy informatyczne które zostały opracowane w Wielkiej Brytanii.

Jednak jak dla nas, największą atrakcją tego miejsca jest spora kolekcja pierwszych komputerów osobistych tj. Sinclair, Amstrad, Apple, Atari, Commodore itd.

Nie stoją one bowiem za szybką jak inne klasyczne eksponaty... Z komputerów tych można korzystać!

Przesiadając się od komputera do komputera i grając w takie klasyki jak Pac Man,Space Invaders, Lemmings ... Szybko zapominamy o mijającym czasie.
Gorąco polecamy, bo jest to miejsce dla małych i dużych użytkowników komputerów ;)


Praktyczne wskazówki
  • Muzeum znajduje się na terenie Bletchley Park w bloku H, dlatego wjeżdzając na teren kompleksu trzeba poinformować obsługę iż udajemy się do muzeum komputerów by nie płacić (ok. 20£) za wstęp na teren kompleksu.
  • Całodzienny bilet wstępu do Narodowego Muzeum Informatyki to koszt 7.50 funtów
  • Na terenie muzeum znajduje się darmowy parking, toalaty oraz mały sklepik/kawiarnia

National Museum of Computing na mapie

Adres:
Bletchley Park Block H Milton Keynes MK3 6EB

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

sob., 01/09/2021 - 18:56

W Bletchley Park na terenie Muzeum znajduje się tablica upamiętniająca Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, złamanie przez nich jako pierwszych szyfru Enigmy i ich zasługi dla sukcesu brytyjskich kryptologów i wkład w zwycięstwo w II wojnie światowej.

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama