Muzeum RAF-u w Londynie

Muzeum lotnictwa w Londynie

RAF Museum (Royal Air Force Museum), czyli Muzeum Królewskich Powietrznych Sił Zbrojnych w Londynie. To wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy kochają latanie. Wstęp na teren muzeum i zwiedzanie jest za darmo! Jeśli nie jesteś wielkim fanem lotnictwa to zwiedzanie tego miejsca zajmie ci ok. 3 godzin. Natomiast jeśli jesteś amatorem lub amatorką patrzenia w niebo, czeka tu na Ciebie prawdziwa uczta! RAF muzeum Londyn to jedne z największych muzeów lotniczych w Europie, a jego zbiory są naprawdę imponujące. Oczywiście większość lotniczych eksponatów to historia lotnictwa brytyjskiego. W oddzielnych hangarach znajdziesz wystawy tematyczne: pierwsza wojna światowa w powietrzu, samoloty myśliwskie i bombowe drugiej wojny światowej, bitwa o Wielką Brytanię oraz współczesne lotnictwo.

Niestety, w tym londyńskim muzeum nie znajdziemy zbyt wiele informacji na temat 145 polskich pilotów z polskich dywizjonów bombowych (300,301) oraz myśliwskich (302,303), którzy walczyli w powietrznej Bitwie o Anglię.

Na terenie muzeum znajdziemy także kino 4D, kawiarnię, restauracje oraz sklep z lotniczymi pamiątkami.

 

Jeśli zapragniemy np. usiąść za sterami prawdziwego Supermarine Spitfire, to przyjdzie nam zapłacić dodatkowe 10 funtów :(

RAF Muzeum Londyn - Spitfire Experience
RAF Muzeum Londyn - Spitfire Experience

 

PS. Jako ciekawostkę warto dodać, iż Royal Air Force Museum posiada także dwa oddziały: RAF Museum London w Colindale (Hendon) w dzielnicy Londynu Barnet oraz RAF Museum Cosford w RAF Cosford w Shropshire.


Adres

Royal Air Force Museum Grahame Park Way, London NW9 5LL


Praktyczne wskazówki
  • Wstęp do muzeum jest darmowy!
  • Parking płatny: postój do 3 godzin 3 funty, do 6 godzin 4 funty.
  • Do muzeum najlepiej przyjechać w okolicach godziny otwarcia lub w porze obiadowej, w innym przypadku czaka nas półgodzinne szukanie wolnego miejsca parkingowego, a potem zwiedzanie muzeum w tłumie ludzi.

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

ndz., 01/16/2022 - 14:32

Największą zaletą tego muzeum lotnictwa jest to, że jest ZA DARMO !!! Pełen szacunek za to! Taka ilość eksponatów i darmowe wejście? Na taki gest mogą sobie pozwolić tylko Anglicy .. i chwała im za to! Byłem z całą rodziną i gorąco polecamy!

Jedno z najpiękniejszych muzeów w Londynie jakie widziałam .Zwiedzania na kilka godzin ,dużo ciekawych eksponatów a wszytko to za darmo! Naprawdę polecam !!!

Anonim (niezweryfikowany)

pon., 01/17/2022 - 11:01

wkradła się wam mała nieścisłość... otóż, jeśli dobrze pamiętam, to na którejś ze ścian muzeum znajdują się kawałki z malowaniami z polskich samolotów uczestniczących w bitwie o Brytanię oraz tablica pamiątkowa z nazwiskami min. polskich pilotów. do tego muzeum na swojej stronie internetowej ma trochę informacji o polskich pilotach.:
https://www.rafmuseum.org.uk/research/online-exhibitions/the-polish-air…
https://www.rafmuseum.org.uk/research/online-exhibitions/the-polish-air…
https://www.rafmuseum.org.uk/research/online-exhibitions/the-polish-air…

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki