Jaka nawigacja GPS offline najlepsza?

Dodane przez Tom - wt., 03/27/2018 - 08:25

Oczywiście osobiście uważam, że najlepszą nawigacją GPS w podróży jest i raczej długo będzie Google Maps. Niestety czasem nie mamy dostępu do internetu i w tym momencie zdani jesteśmy na mapy offline. Co robić, gdy nie ma Internetu? Zazwyczaj w takich sytuacjach odpalam aplikację MAPS.ME, którą mam zainstalowaną na tablecie lub sięgam po papierową mapę. A jak wy radzicie sobie w takich sytuacjach? Czy możecie polecić jakieś inne alternatywne aplikacje, które dobrze działają bez internetu?

Sygic bazuje na mapach TomToma który mimo wszystko wcia ma problemy np. z europą wschodnią. Dlatego JA preferuję coś, co działa na OpenStreetMap (OSM) czyli na przykład https://www.beonroad.com/ albo http://navmii.com/navigation/. Są to dwa przykłady darmowych nawigacji z dożywotnią darmową aktualizacją map, oczywiście obydwie aplikacje działają w języku polskim :)

Ona i on (niezweryfikowany)

czw., 05/03/2018 - 21:57

... to koniec języka za przewodnika! Nie trzeba bać się miejscowych, nie dość że wskażą drogę to zawszę coś ciekawego od siebie dorzucą :)

Anonim (niezweryfikowany)

śr., 05/23/2018 - 16:36

Dodane przez Ona i on (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Całkowicie się zgadzam! Nawet jeśli jesteście za granicą i nie znacie języka, zawsze można się dogadać. Jak to mówią: z każdym się dogadasz tylko potem ręce bolą ;)

Wracając do tematu ... Google Maps is KING!!!
Wiesz, że nie będziesz mieć internetu w danym miejscu? Przed wyjazdem pobierz dany obszar map z internetu np. na kate pamięci i mapy działać będą także gdy jesteś poza siecią.

Anonim (niezweryfikowany)

pon., 07/09/2018 - 09:56

"OsmAnd to aplikacja open source do nawigacji używająca szerokiej gamy otwartych danych mapowych. Wszystkie dane, zarówno map kafelkowych jak i wektorowych, mogą być przechowywane na karcie pamięci telefonu do użytku offline. OsmAnd posiada również obsługę wyznaczania tras, zarówno w trybie offline jak i online, oraz funkcje nawigacji głosowej..." https://youtu.be/pB2QQVB9ZKw do pobrania za darmo: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand&hl=pl

Bardzo dziękuje za ten komentarz! Oczywiście poprzednie komentarze w stylu zapytaj lub weź mapę, też doceniam ;) Jednak chodziło mi bardziej, o aplikację do nawigacji bez Internetu!

Zaraz po przeczytaniu tego komentarza zainstalowałem sobie tę aplikację OsmAnd na telefonie, a następnie na tablecie... Niestety na telefonie miałem zbyt mało miejsca na mapy natomiast w tablecie mam kartę 128 GB; stąd taka decyzja. Moje pierwsze wrażenia, mapy zajmują naprawdę sporo miejsca (np. mapa UK to 1,5 GB, Polska 1, 2 GB a Francja 1 GB) , i oprócz głównych dróg danego kraju trzeba "dociągać" mapy szczegółowe danego regionu. Na pierwszy rzut oka są o wiele dokładniejsze ( więcej obiektów typu POI, czyli apteki, restauracje itp.) niż w mapach z MapsMe. Niestety aplikacja OsmAnd pracuje w moim odczuciu wolniej. Problemy pojawiają się podczas obliczania dłuższych tras oraz przy zmianie ( wcześniej pobranego) regionu. Dziś po południu zabiorę tablet do auta i przetestuje, jak sprawuje się ta nawigacja w drodze.

Ogólnie rzecz biorąc WIELKI, pozytywny plus (nie znałem tej nawigacji off-line wcześniej) i WIELKIE dzięki! ??? Jeśli po dzisiejszych testach, nie będzie to moja główna nawigacja... To na pewno stanie się drugą, zapasową ;)

jaro (niezweryfikowany)

czw., 03/28/2019 - 02:17

może zadowoli cię ta apka. ponoć bardzo szybko działa z gpsem na telefonie. polski interfejs. jest to apka dla turystów. ja rowerzysta, mi odpowiada, i piechur. bardzo chwalona. można pobrać regiony państw: województwa w polsce, landy w niemczech, czyli oszczedzasz pamięć telefonu. działa offline w necie online w necie (komp, tablet). darmowa. strona www: mapy.cz. nie spawdzi się jako gps dla samochodziarzy. mapy bardzo dokładne oparta o openstreetmap.

Marcin (niezweryfikowany)

wt., 06/23/2020 - 19:32

Wydaje się że są trzy najlepsze aplikacje i niestety każda z nich oferuję coś innego i inaczej jest rozwiązana. OSM dokładna ale brak jej widoku 3d czy chocby numeracji widocznej domów czy dokładnego tras rowerowych nawet tych małych a mapfactor też świetna https://infomiasto.eu/jaka-wybrac-nawigacje-gps-na-smartfona-z-androide… takie posumowanie aplikacji. Wydaje się że te są najbardziej przydatne dla turystów, sam mam dwie aplikacje na telefonie.

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama