Muzeum lotnictwa w Norwich

Małe muzeum lotnictwa tuż przy porcie lotniczym w Norwich. W muzeum znajdziemy parę cywilnych i wojskowych maszyn oraz wystawy z wszelakimi pamiątkami lotniczymi. Tak naprawdę przyjeżdża się tu dla jednej atrakcji:
Brytyjski Avro Vulcan bombowiec strategiczny w układzie delta, mogący przenosić bomby atomowe... prawdziwy postrach Związku Radzieckiego w czasie zimnej wojny. I trzeba przyznać szczerze, że nawet dziś robi wrażenie!
Kolejna rzadko spotykana perełka w tym muzeum to brytyjski morski samolot patrolowo-uderzeniowy Hawker Siddeley Nimrod, który służył do zwiadu morskiego i zwalczania okrętów podwodnych.

Znajdziemy tu liczne wystawy tematyczne, a także namiot z całymi kabinami współczesnych samolotów bojowych wraz z kompletnymi kokpitami. Na terenie muzeum znajduje się także darmowy parking, mały sklepik oraz kawiarnia.

 


Praktyczne wskazówki

Bilety wstępu: 4.5£ dorośli, dzieci 2.3£ można kupić także bilet rodzinny za 13.5 £.

City of Norwich Aviation Museum

Adres:
Old Norwich Road Horsham St. Faith NORWICH NR10 3JF
Nr. telefonu

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

wt., 04/03/2018 - 08:50

Muzeum lotnictwa w Norwich jest raczej bardzo małe i trzeba o tym pamiętać planując tam podróż. Za 4,5 funta mamy jakieś 30-45 min zwiedzania. Eksponaty, czyli samoloty, zwłaszcza te, które są na zewnątrz są trochę zaniedbane, a personel mało zainteresowany zwiedzającymi. Być może to tylko moje subiektywne odczucia, ale nie bylem jakoś szczególnie zachwycony tym miejscem.

Ocena miejsca

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Reklama