Muzeum transportu

Brooklands - Miejsce narodzin sportów motorowych i brytyjskiego lotnictwa

Muzeum Brooklands w Weybridge Surrey jest przesiąknięte historią. To pierwszy na świecie specjalnie wybudowany tor wyścigowy i jedno z pierwszych lotnisk w Wielkiej Brytanii. Znajduje się w miejscu uważanym za kolebkę brytyjskich sportów motorowych i odegrało bardzo ważną rolę w historii brytyjskiego lotnictwa, a także w szeregu przełomów technologicznych i inżynieryjnych. 

Muzeum Transportu w Coventry

Coventry Transport Museum to całkiem spore i bardzo ciekawe muzeum transportu, które mieści się w samym centrum angielskiego miasta Coventry (miasto Coventry było do niedawna centrum brytyjskiego przemysłu samochodowego). Muzeum to posiada największą kolekcję brytyjskiego transportu drogowego (ponad 250 samochodów osobowych i pojazdów użytkowych, 120 motocykli, 300 rowerów) będącego własnością publiczną.  W kolekcji tej, znaleźć można wiele masowo produkowanych samochodów, w tym Austin Allegro, Austin Metro należący wcześniej do Lady Diany Spencer, Ford Escort MK2, Hillman Imp, Triumph Acclaim, Talbot Sunbeam, Talbot Horizon, Peugeot 206 i Peugeot 405.

Muzeum transportu w Ipswich

Ipswich Transport Museum to miejsce dla dużych i małych wielbicieli techniki i motoryzacji. Zobaczymy tu w doskonałym stanie stare dorożki, rowery, motory, tramwaje, piętrowe autobusy (typu double-decker), samochody osobowe, ciężarowe, samochody strażackie a nawet wózki widłowe i dźwigi ... czyli wszystko, czego tylko dusza motomaniaka zapragnie. Większość z tych lśniących pojazdów jest na bieżąco odnawiana i remontowana przez wolontariuszy. Niektóre zabytkowe autobusy wciąż dopuszczone są one do ruchu drogowego i zobaczyć można je czasem na ulicach miasta. Oczywiście obsługa muzeum transportu w Ipswich jest bardzo miła i bardzo pomocna. Do większości z eksponatów można wejść i obejrzeć je od środka ;) Do tego prezentacje multimedialne oraz sporo drobnych pamiątek związanych z lokalnym transportem.