Porthcurno

Porthcurno to piękna, kornwalijska wieś, która znajduje się ok. 10 kilometrów od Penzance oraz niecałe pięć kilometrów od Land's End. To jedno z najciekawszych miejsc w Kornwalii, znajdują się tu aż trzy atrakcje turystyczne.

Główną atrakcją jest przepiękna, piaszczysta plaża nad oceanem (prawdopodobnie jedna z najpiękniejszych na świecie), nad którą znajduje się słynny amfiteatr na skale "Minack Theatre". Amfiteatr ten wymyśliła, sfinansowała, a także w dużej mierze własnoręcznie zbudowała w latach trzydziestych dwudziestego wieku znana aktorka Rowena Cade.

Kolejna atrakcja tego miejsca to muzeum telegrafu "Porthcurno Telegraph Museum", które znajduje się w budynkach byłej stacji telegraficznej.  Cytując za Wikipedią: "W roku 1870 w miejscu, do którego dochodziło wiele podwodnych kabli telegraficznych, zbudowano stację telegraficzną. Z czternastoma kablami, była to największa wówczas stacją telegraficzną świata."

Wracając do plaży w Porthcurno... Czy waszym zdaniem, tak wygląda typowa angielska plaża?

PS. Film nakręcony we wrześniu 2018 ... aż chce się żyć ;)


Praktyczne wskazówki

Porthcurno na mapie

Adres:
Porthcurno Cornwall TR19 6JX

Komentarze

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama