Muzeum transportu w Ipswich

Ipswich Transport Museum to miejsce dla dużych i małych wielbicieli techniki i motoryzacji. Zobaczymy tu w doskonałym stanie stare dorożki, rowery, motory, tramwaje, piętrowe autobusy (typu double-decker), samochody osobowe, ciężarowe, samochody strażackie a nawet wózki widłowe i dźwigi ... czyli wszystko, czego tylko dusza motomaniaka zapragnie. Większość z tych lśniących pojazdów jest na bieżąco odnawiana i remontowana przez wolontariuszy. Niektóre zabytkowe autobusy wciąż dopuszczone są one do ruchu drogowego i zobaczyć można je czasem na ulicach miasta. Oczywiście obsługa muzeum transportu w Ipswich jest bardzo miła i bardzo pomocna. Do większości z eksponatów można wejść i obejrzeć je od środka ;) Do tego prezentacje multimedialne oraz sporo drobnych pamiątek związanych z lokalnym transportem.

Praktyczne wskazówki
  • Bielty wstępu: dorośli £5.50, dzieci £3.50
  • Brak parkingu - parkujemy na sąsiedniej, bocznej drodze
  • Mała klimatyczna herbaciarnia "Sunbeam Tea Room" oraz sklepik z pamiątkami i książkami na terenie muzeum
  • Uwaga, muzeum nie co dzień jest otwarte! Sprawdź na stronie: http://www.ipswichtransportmuseum.co.uk/whenwereopen.html

Muzeum transportu na mapie

Adres:
Cobham Road, Ipswich IP3 9JD
Nr. telefonu

Komentarze

Kasia z Ipswich (niezweryfikowany)

pon., 04/16/2018 - 14:03

Nasza wczorajsza, niedzielna wyprawa do tego muzeum wyglądała tak. Nasze dziecko w kąciku dla dzieci szczęśliwe z innymi dziećmi kolorowało obrazki i pomagało innym układać puzzle, ja na kawie i słodkim ciastku. Mój mąż natomiast biegał szczęśliwy przez ponad 1,5 godziny od samochodu do samochodu. Podsumowując wszyscy szczęśliwi!

Ocena miejsca

Reklama