Caister Castle Muzeum Motoryzacji

Caister Castle Muzeum Motoryzacji

Caister Castle to ruiny zamku z 15 wieku z dobrze zachowaną ponad 30-metrową wieżą, które znajdują się niedaleko Great Yarmouth w angielskim hrabstwie Norfolk. Na terenie przyległym do zamku powstała prawdopodobnie największa w Anglii prywatna kolekcja samochodów. Kolekcja została założona przez dr Petera Hilla, biznesmena pochodzącego z Leicester w połowie lat sześćdziesiątych. W tym prywatnym muzeum motoryzacji z bliska obejrzymy unikatowe pojazdy z początków motoryzacji dorożki, samochody napędzane na parę, pierwsze samochody budowane seryjnie, a także współczesną motoryzację. W pięciu dużych pawilonach zgromadzono ponad 120 samochodów, 100 motorów i rowerów, a także wiele pamiątek motoryzacyjnych... Prawdziwa uczta doznań dla każdego motomaniaka ;)


Adres

Caister Castle Motor Museum - Castle Ln, Caister on Sea, Great Yarmouth NR30 5SN


Praktyczne wskazówki
  • Muzeum samochodów otwarte jest tylko w okresie od maja do września ( zimą zamknięte!)
  • Bilet wstępu (do zamku oraz do muzeum motoryzacji) kosztuje 15 funtów, dzieci 7£  - bardzo drogo, ale chyba warto?!
  • Wejście na zamkową wieżę oraz zwiedzanie całego terenu wliczone w cenę.
  • Na przy zamkowych terenach znajduje się ścieżka spacerowa wzdłuż rzeki, czyste publiczne toalety oraz mały bar, w którym można napić się kawy.

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki