Łaźnie rzymskie w Bath

Bath to miasto w Anglii, w hrabstwie Somerset, miasto położone jest w dolinie rzeki Avon i występują tu jedyne na terenie Wielkiej Brytanii źródła geotermalne. Starożytni rzymianie wybudowali tu łaźnie i świątynię Sulis Minerwy i nazwali to miejsce Aqua Sulis. Wody mineralne z Bath ma niezmienną temperaturę 46 stopni Celsjusza i prawdopodobnie są lekarstwem na rozmaite przypadłości. Niestety, dziś już nie można kąpać się tych łaźniach rzymskich, ponieważ w miejscu tym powstało muzeum, które możemy zwiedzać z audio przewodnikiem (dostępny także w języku polskim).

Bath jest pięknym, starym miastem, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Za czasów georgiańskich miasto stało się popularnym ośrodkiem wypoczynkowym.


Praktyczne wskazówki
  • Aktualne ceny biletów: https://www.romanbaths.co.uk/tickets-prices
  • Wszystkim tym którzy jednak chcieliby skorzystać z leczniczych właściwości wody z Batch, polecamy wizytę w Thermae Bath Spa (ceny kąpieli to 40-90 funtów) https://www.thermaebathspa.com/
  • Dobrym pomysłem jest pozostawić samochód na parkingu typu "long stay car park" np. Avon Street Car Park
    i po zwiedzaniu rzymskich łaźni zrobić sobie spacer po starym mieście oraz odwiedzić takie słynne miejsca jak Pulteney Bridge, małe muzeum Jane Austen, muzeum mody lub wspaniałą architekturę The Circus i Royal Crescent.

The Roman Baths na mapie

Adres:
Abbey Churchyard, Bath BA1 1LZ

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama