Muzeum RAF-u w Londynie

RAF Museum (Royal Air Force Museum ), czyli Muzeum Królewskich Powietrznych Sił Zbrojnych w Londynie. To wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy kochają latanie. Wstęp na teren muzeum i zwiedzanie jest za darmo! Jeśli nie jesteś wielkim fanem lotnictwa to zwiedzanie tego miejsca zajmie ci ok. 3 godzin. Natomiast jeśli jesteś amatorem lub amatorką patrzenia w niebo, czeka tu na Ciebie prawdziwa uczta! RAF muzeum Londyn to jedne z największych muzeów lotniczych w Europie, a jego zbiory są naprawdę imponujące. Oczywiście większość lotniczych eksponatów to historia lotnictwa brytyjskiego. W oddzielnych hangarach znajdziesz wystawy tematyczne: pierwsza wojna światowa w powietrzu, samoloty myśliwskie i bombowe drugiej wojny światowej, bitwa o Wielką Brytanię oraz współczesne lotnictwo. Niestety, w tym londyńskim muzeum nie znajdziemy zbyt wiele informacji na temat 145 polskich pilotów z polskich dywizjonów bombowych (300,301) oraz myśliwskich (302,303), którzy walczyli w powietrznej Bitwie o Anglię.

Na terenie muzeum znajdziemy także kino 4D, kawiarnia, restauracja oraz sklep z lotniczymi pamiątkami.

RAF Muzeum Londyn - Spitfire Experience

Jeśli zapragniemy usiąść za sterami np. prawdziwego Supermarine Spitfire przyjdzie nam zapłacić 10 funtów :(


Praktyczne wskazówki
  • Parking płatny: postój do 3 godzin 3 funty, do 6 godzin 4 funty.
  • Do muzeum najlepiej przyjechać w okolicach godziny otwarcia lub w porze obiadowej, w innym przypadku czaka nas półgodzinne szukanie wolnego miejsca parkingowego, a potem zwiedzanie muzeum w tłumie ludzi.

Royal Air Force Museum na mapie

Adres:
Grahame Park Way, London NW9 5LL
Nr. telefonu

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

pon., 07/02/2018 - 10:50

Największą zaletą tego muzeum lotnictwa jest to, że jest ZA DARMO !!! Pełen szacunek za to! Taka ilość eksponatów i darmowe wejście? Na taki gest mogą sobie pozwolić tylko Anglicy .. i chwała im za to! Byłem z całą rodziną i gorąco polecamy!

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama