Solent Sky Muzeum Lotnictwa w Southampton

Solent Sky to małe, ale bardzo ciekawe muzeum lotnictwa w Southampton (angielskie hrabstwo Hampshire). W muzeum tym znajdują się eksponaty związane z historią lotnictwa w Southampton oraz obszaru całego Solent. W muzeum tym szczególny nacisk kładzie się na firmę samolotów Supermarine z siedzibą w Southampton i jej najsłynniejsze produkty, wodnosamolot Supermarine S.6 i Supermarine Spitfire, zaprojektowany przez R. J. Mitchella. Istnieje również ekspozycja przedstawiająca wyścigi wodnosamolotów Schneider Trophy, które odbyły się dwukrotnie w Calshot Spit, oraz latających łodzi, które operowały z drogi wodnej Solent.

Do najciekawszych eksponatów zaliczyć można takie samoloty jak: wyścigowy wodnosamolot Supermarine S.6, słynny myśliwiec Supermarine Spitfire F.24, przepiękne łodzie latające: odrzutowy Saunders-Roe SR.A/1 oraz największy na świecie wodnosamolot czterosilnikowy Short Sandringham S.25/V (można zwiedzić przedział pasażerski), helikopter treningowy Saro Skeeter, dwuogonowe samoloty de Havilland Sea Vixen XJ571 (służące kiedyś na brytyjskich lotniskowcach) oraz treningowy de Havilland Vampire T.11.

Bonusem dla zwiedzających jest mała kolekcja dziedzictwa lokalnej Policji i Straży Pożarnej znajdująca się na ostatniej kondygnacji muzeum.


Praktyczne wskazówki
  • Muzeum przyjazne dla mniejszych i większych dzieci; można tu zasiąść za sterami dwóch kokpitów samolotów Supermarine Swift oraz Hawker Siddeley Harrier
  • W muzeum znajduje się mini sklepik z pamiątkami oraz można kupić coś do picia i jedzenia. Na miejscu jest także ogólnodostępna toaleta.
  • Bilety: dorośli £10, dzieci, £6, bilet rodzinny £20
     

Muzeum Solent Sky na mapie

Adres:
Albert Rd S, Southampton SO14 3FR

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama