Monolity w Stonehenge

Miejsce owiane tajemnicą i nutką magi? Tak naprawdę nikt nie wie, czym był ten olbrzymi kamienny krąg w Stonehenge. Być może krąg był świątynią, w której druidzi odprawiali rytualne obrzędy, być może obserwatorium astronomicznym... kto to wie? Kamienie, z których został zbudowany ważą po 26 ton od sztuki, ściągnięto je tu z południowej Walii... i postawiono je prawie 2600 lat przed nasza erą!? Obecny wygląd Stonehenge jest wynikiem prac renowacyjnych i rekonstrukcyjnych wykonanych w 1954 roku. Zła wiadomość jest także taka, że niestety nie można dotknąć monolitów w Stonehenge. Oglądamy je ze specjalnych ścieżek przy których przez cały dzień stoi ochrona.

Bilet wstępu na teren kosztuje około 20 £ w tej cenie mamy: darmowy parking, darmowe toalety, audioguide, darmowy autobus wiozący nas do „kamieni”, zwiedzanie małego muzeum z artefaktami znalezionymi w tym miejscu, restaurację oraz bardzo drogi sklepik z pamiątkami.


Praktyczne wskazówki

Jeśli chcecie zwiedzić Stonehenge, to polecam wziąć ze sobą ciepłą czapkę... Bo wiatr da wam tam popalić !

PS. Najbardziej spektakularne zdjęcia Stonehenge wychodzą oczywiście o świcie oraz zmroku.

Stonehenge na mapie

Adres:
Wiltshire SP4 7DE

Komentarze

Rozczarowany (niezweryfikowany)

pon., 06/11/2018 - 15:43

Ale byłem i zobaczyłem, a co widziałem to moje i nikt mi wspomnień już nie odbierze ;)

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama