Centrum historii komputerów w Cambridge

Centrum historii komputerów w Cambridge

Centrum Historii Komputerów w Cambridge to znacznie więcej niż muzeum. Organizowane są tu tematyczne wystawy oraz warsztaty edukacyjne. Co najważniejsze, miejsce to sprawia, że historia komputerów jest wciąż żywa, a zgromadzone tu komputery zapewniają rozrywkę dla wszystkich grup wiekowych!

A teraz nieoficjalnie, dodam od siebie :) Jeśli dorastałeś z komputerami (tak jak ja) i komputer służy ci do wielu innych rzeczy jak tylko przeglądanie Facebooka ... to na pewno to miejsce pozwoli ci się cofnąć do młodzieńczych lat. Eksponatami tego muzeum są głównie komputery osobiste, wszelkiego typu konsole, maszyny liczące a nawet smartfony. Większość z nich udostępniona jest zwiedzającym. Usiądź, zagraj i porównaj z komputerem, który obecnie używasz w swoim domu. Jeśli przyjdziesz tu ze swoim dzieckiem, bądź pewien/na, że to TY będziesz tu historykiem opowiadającym i wyjaśniającym jak to było kiedyś, gdy nie było internetu a komputery były parę tysięcy razy wolniejsze od twojego smartfona ;)

PS. Przed budynkiem muzeum znajduje się stolik z darmowym sprzętem komputerowym (także i TY możesz tu coś zostawić dla innych komputeromaniaków).

 

Galeria zdjęć:

Adres

The Centre for Computing History Rene Court, Coldham's Rd, Cambridge CB1 3EW


Praktyczne wskazówki

Muzeum otwarte od każdej środy do niedzieli

  • Bilety wstępu:  9 funtów od osoby dorosłej, dzieci 6 funtów ( aktualny cennik)
  • Darmowy parking przy muzeum
  • Na terenie muzeum jest mała kawiarenka oraz sklepik z komputerowymi pamiątkami

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

śr., 10/19/2022 - 11:10

w Cambridge może i jest małe ale za to jest zajebiste! Nie trzeba być nerdem lub geekiem komputerowym by docenić jakie skarby się tu znajdują. Ja wymiękłem przy dwóch komputerach: mój pierwszy obiekt westchnień który nigdy nie był moją własnością a bardzo go chciałem czyli ZX Spectrum oraz kultowy Amstrad CPC 464 którego posiadałem w wersji z monitorem monochromatycznym oraz stacją dyskietek w czasach gdy w Polsce królowały kasetowe Atari i Comodore.

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki