Kornwalia

Porthcurno

Porthcurno to piękna, kornwalijska wieś, która znajduje się ok. 10 kilometrów od Penzance oraz niecałe pięć kilometrów od Land's End. To jedno z najciekawszych miejsc w Kornwalii, znajdują się tu aż trzy atrakcje turystyczne.

Główną atrakcją jest przepiękna, piaszczysta plaża nad oceanem (prawdopodobnie jedna z najpiękniejszych na świecie), nad którą znajduje się słynny amfiteatr na skale "Minack Theatre". Amfiteatr ten wymyśliła, sfinansowała, a także w dużej mierze własnoręcznie zbudowała w latach trzydziestych dwudziestego wieku znana aktorka Rowena Cade.

Ogród botaniczny Eden Project

Eden Project to ogród botaniczny stworzony w wyeksploatowanym wyrobisku kaolinu i jest on jedną z największych atrakcji turystycznych w Kornwalii. Na terenie tego ogrodu znajdziemy dwa ogromne biomy mieszczące wspaniały tropikalny las deszczowy oraz rośliność śródziemnomorską. Eden project to miejsce, w którym każdy znajdzie cos ciekawego! Miłośnicy ogrodnictwa oraz botanicy będą w prawdziwym raju niezliczona ilość roślin egzotycznych z najdalszych zakątków świata Afryka, Azja, Ameryka Poludniowa, basen Morza Śródziemnego, kwiaty, wodospady, palmy sprawiają, że to miejsce jest bardzo wyjątkowe. Na ternie tego obiektu znajdują się naprawdę wspaniale ogrody ilość kolorów i zapachów może przyprawić nas o zawrót głowy. Kakao, wanilia, kawa, oliwki, gałka muszkatołowa to produkty znane nam z codziennego życia tu zobaczymy na wlasne oczy jak sie je uprawia.

Land's End

Pojechać aż na koniec śwaiata? Hmm to może być trudne, ale ... na koniec Anglii? Dlaczego by nie!

Przylądek Land's End czyli koniec lądu to najbardziej wysunięty na zachód punkt Anglii. Dalej są już tylko 60 metrowe klify i ocean Atlantycki.  Na końcu przylądka znajduje się istny park rozrywki, knajpki, sklepiki z pamiątkami, hotel, zagroda ze zwierzętami. Znajduje się tam też słynny drogowskaz (pod którym można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie). Na drogowskazie tym znajduje się informacja, że 3147 mil na zachód położony jest Nowy Jork, a 874 mile na północ leży John O’Groats (czyli najbardziej północny zakątek Wielkiej Brytanii). W rzeczywistości największą atrakcją na Land's End są wspaniały, surowy krajobraz, wysokie, granitowe klify oraz przepiękny widok na ocean.