Centrum Kosmiczne w Leicester

Narodowe Centrum Kosmiczne (ang. National Space Centre) to muzeum kosmiczne w angielskim mieście Leicester, skupiające się na nauce o kosmosie i astronomii. Wśród zbiorów można zobaczyć m.in. statek kosmiczny Sojuz, rakiety Blue Streak i PGM-17 Thor , satelity telekomunikacyjne i meterologiczne, oryginalne rosyjskie i amerykańskie skafandry kosmiczne, a nawet prawdziwe meteoryty. Do największych atrakcjii tego muzeum, zaliczyć można także: sześć interaktywnych, tematycznych wystaw / galerii, kopie modułu laboratoryjnego międzynarodowej stacji kosmicznej "Columbus", kultowa 42-metrowa wieża rakietowa (w której to, można wyjechać windą aż na sam szczyt rakiet) oraz największe w Wielkiej Brytanii Planetarium (Sir Patrick Moore Planetarium) / kino DIGISTAR 3 z pełną kopułą 360°. W środku znajduje się także ciekawy sklep z pamiątkami oraz restauracja.

 

Rakiety kosmiczne
Rakiety kosmiczne - rakieta Thor oraz rakieta Blue Streak

Wizyta w tym miejscu to prawdziwie nieziemskie doświadczenie ;-) Szczerze polecamy ... Nie tylko dla przyszłych kosmonautów!


Praktyczne wskazówki

Bilety (...a raczej, roczna przepustka):
Dorośli (16+) £15.50
Dzieci (5-16) £12.50 poniżej 5 lat — Za darmo!
Parking samochodowy (cały dzień) £3.00
Parking — Samochody kempingowe (cały dzień) £5.00

Orientacyjny czas zwiedzania: 2-4 godziny (wraz z seansem w kinie)

National Space Centre Leicester

Adres:
Exploration Dr, Leicester LE4 5NS

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)

ndz., 09/26/2021 - 10:55

Napisałeś roczna przepustka, a powinno być chyba raczej: karnet roczny ;) Co nie zmienia faktu, że jeśli raz kupiliśmy ten roczny bilet (karnet) do National Space Centre to ... wystarczy, że podczas następnej wizyty tam pokażemy (np. na telefonie) dowód zakupu i kasjer wydrukuje nam nowy bilet i bez problemu wejdziemy (za darmo) do środka. To tak tylko gwoli uściślenia ;) Pozdrawiam wszystkich!

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki

Reklama