Łaźnie rzymskie w Bath

Łaźnie rzymskie w Bath

Bath to miasto w Anglii, w hrabstwie Somerset, miasto położone jest w dolinie rzeki Avon i występują tu jedyne na terenie Wielkiej Brytanii źródła geotermalne. Starożytni rzymianie wybudowali tu łaźnie i świątynię Sulis Minerwy i nazwali to miejsce Aqua Sulis. Wody mineralne z Bath ma niezmienną temperaturę 46 stopni Celsjusza i prawdopodobnie są lekarstwem na rozmaite przypadłości. Niestety, dziś już nie można kąpać się tych łaźniach rzymskich, ponieważ w miejscu tym powstało muzeum, które możemy zwiedzać z audio przewodnikiem (dostępny także w języku polskim).

Bath jest pięknym, starym miastem, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Za czasów georgiańskich miasto stało się popularnym ośrodkiem wypoczynkowym.

Galeria zdjęć:

Adres

The Roman Baths Abbey Churchyard, Bath BA1 1LZ


Praktyczne wskazówki

 

  • Aktualne ceny biletów znajdziecie na: https://www.romanbaths.co.uk/
  • Wszystkim tym którzy jednak chcieliby skorzystac z leczniczych wlasciwosci wody z batch polecamy wizyte w Thermae Bath Spa ceny kąpieli to 40-90 funtów https://www.thermaebathspa.com/
  • Dobrym pomysłem jest pozostawić samochód na parkingu typu long stay car park np. avon street car park i po zwiedzaniu rzymskich łaźni zrobić sobie spacer po starym mieście oraz odwiedzić takie słynne miejsca jak Pulteney Bridge, małe muzeum Jane Austen, muzeum mody lub obejrzeć wspaniałą architekturę The Circus i Royal Crescent

Komentarze

TS (niezweryfikowany)

pon., 02/07/2022 - 11:41

Gorąco polecam zobaczyć ciekawy filmik o atrakcjach Bath w Somerset [ https://youtu.be/bXRyYq_8hXs ] nagrany przez fajną parę która prowadzi na YouTube kanał o nazwie "Budżetowy Luksus - kanał podróżniczy"

Dominika

czw., 11/03/2022 - 13:04

Słynna angielska pisarka Jane Austen mieszkała w Bath pomiędzy 1801 a 1806 .To właśnie w tym mieście rozgrywają się  dwie z jej powieści , Opactwo Northanger oraz Perswazje .Więc to miasto , jego piękna architektura , malutkie kawiarenki i urocze uliczki dostarczyły pisarce inspiracji do stworzenia tych słynnych powieści. Każdy miłośnik Jane Austin powinien je odwiedzić ! Gorąco polecam !

P.S. W mieście znajduje się małe ale bardzo ciekawe muzeum  poświęcone pisarce > https://janeausten.co.uk/

Anonim (niezweryfikowany)

sob., 04/01/2023 - 09:02

Łaźnie rzymskie to dobrze zachowane starożytne łaźnie rzymskie znajdujące się w mieście Bath w hrabstwie Somerset w Anglii. Łaźnie zostały zbudowane wokół naturalnych gorących źródeł, z których po raz pierwszy korzystali Celtowie przed rzymskim podbojem Wielkiej Brytanii w 43 rne. Rzymianie zbudowali w tym miejscu kompleks świątyń i łaźni, który służył do publicznych kąpieli i ceremonii religijnych. Łaźnie zostały opuszczone w V wieku naszej ery, ale odkryto je ponownie w XVI wieku. Łaźnie zostały odkopane i odrestaurowane, a obecnie są popularną atrakcją turystyczną.

Jedną z ciekawostek Łaźni Rzymskich jest fakt, że nadal są one zasilane przez te same gorące źródła, z których korzystali Rzymianie. Woda w łaźniach jest podgrzewana przez aktywność geotermalną i osiąga temperaturę do 46 stopni Celsjusza. Woda jest również bogata w minerały, o których mówi się, że mają właściwości lecznicze.

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki