Nicea+Lotnisko+Tramwaj=Pułapka na turystów?

Dodane przez Tom - ndz., 10/01/2023 - 11:22
Fora

Jeśli chcesz dojechać z lotniska w Nicei do centrum miasta tramwajem T2 (kierunek: Port Lympia), musisz wiedzieć, że bilet kosztuje tylko 1,7 euro. Niestety w automatach na lotnisku najtańszy bilet tramwajowy kupuje się za 10 euro!

Bilet tramwajowy na lotnisku w Nicei


Dlatego lepiej kupić bilet na tramwaj przez internet ( Lignes d’Azur Tickets app ) albo na następnym (zwykłym) przystanku tramwajowym...

Bilet tramwajowy 1,7 euro


 Bilet tramwajowy na telefonie

PS. Aplikacja Lignes d’Azur Tickets to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zwiedzać Niceę tramwajem. Nie tylko pozwala na kupowanie biletów w dowolnym momencie, ale także na dzielenie się nimi z innymi podróżnymi. Jeśli podróżujecie z rodziną lub znajomymi, możecie łatwo doładować ich karty tramwajowe za pomocą swojego telefonu. To wygodne i oszczędne!

Anonim (niezweryfikowany)

ndz., 10/01/2023 - 14:20

Nie ma sensu używać angielskiego we Francji, chyba że chcesz zapłacić więcej za wszystko. Francuzi nie lubią, gdy ktoś nie mówi po francusku i potrafią to okazać w cenach. Lepiej nauczyć się kilku podstawowych zwrotów i unikać turystycznych pułapek.

Tom

śr., 10/04/2023 - 13:40

Aby w pełni wykorzystywać petencjał "Lignes d’Azur Tickets" należy doinstalować sobie to rozszerzenie aplikacji „Carte Lignes d’Azur Mobile”. Która pozwala bezpiecznie przechowywać, sprawdzać i doładowywać fizyczne bilety Lignes d'Azur (czyli La Carte).

Podsumowując: aplikacja Lignes d’Azur Tickets (https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.mobeepass.nfcniceticke…) plus do tego Carte Lignes d'Azur Mobile (https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.mobeepass.walletapplic…) i podróżujemy po Nicei jak prawdziwi lokalsi ;)

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki