Sky Garden - Najlepsza darmowa atrakcja Londynu?

Dodane przez Admin - wt., 01/18/2022 - 09:26

Jak zapewne wiecie, Londyn nie należy do najtańszych miast na świecie i mówię tu nie tylko o codziennym życiu w city, ale także o zwiedzaniu tego miasta. Ceny większości biletów wstępu do atrakcji turystycznych wahają się pomiędzy 20-35 funtów od osoby. Na szczęście w Londynie znajdziemy także sporo darmowych atrakcji British Museum, Natural History museum, Victoria & Albert museum, Science museum, Museum of London, National gallery, Tate modern to wszystko, można zwiedzać całymi godzinami i to całkowicie za darmo. Jest jednak jeszcze jedna darmowa atrakcja, o której większość turystów zapomina ...

Sky Garden w Londynie
Sky Garden to podniebny ogród, a jednocześnie chyba najlepszy, darmowy punkt widokowy

Sky Garden to "podniebny" ogród, a jednocześnie najlepszy, darmowy punkt widokowy znajdujący się na szczycie wieżowca "Walkie Talkie" (... 35 piętro czyli na wysokości ok. 155 metrów nad ziemią) w londyńskiej dzielnicy finansowej. Ogród w całości pokryty jest szklana kopula, dzięki czemu mamy oszałamiający widok na cały Londyn i to z każdej możliwej strony.

Sky Garden w Londynie

 

Z premedytacją nie wstawiam tu więcej zdjęć, bo ... to trzeba zobaczyć samemu!

Jak już wspomniałem, Sky garden odwiedzić można za darmo, ale wymagana jest jednak wcześniejsza bezpłatna rezerwacja na konkretny dzień i godzinę. Rezerwacje zrobić można na stronie: https://skygarden.london/

Alicja & Adrian (niezweryfikowany)

sob., 01/22/2022 - 21:29

My także odwiedziliśmy niedawno Sky garden w Londynie i pomimo przepięknych widoków z góry i wspaniałych fotek na insta mamy mieszane uczucia. Co do tej atrakcji po pierwsze wejściówki trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem, bo inaczej o wejściu tam w weekend lub bank holiday to raczej można zapomnieć, po drugie z tego, co wiemy, o przed wejściem zawsze jest kolejka. My staliśmy w kolejce ok. 1520 minut, ale to byliśmy w środku tygodnia, a po trzecie nikt nas nie uprzedził, że przed wejściem do windy będziemy przeszukani tak jak na lotnisku. Prześwietlano nawet nasze plecaki no i najgorsze jak na dzisiejsze standardy covidkowe to jest tam naprawdę sporo osób. Na koniec ostrzeżenie, jeżeli nie wygraliście ostatnio na loterii to, radzimy omijać tamtejsze ogrodowe bary i restauracje. Cena śniadania równa jest z ceną noclegu w średniej klasy londyńskim hotelu a cena brunchu lub kolacji to równowartość biletu lotniczego to Paryża i z powrotem oczywiście. W sky garden nie można spożywać własnych napojów i jedzenia i to byłoby chyba na tyle słowem uzupełnienia twojego wpisu. Gorąco pozdrawiamy wszystkich podróżników. Alicja i Adrian.

Kate (niezweryfikowany)

ndz., 01/23/2022 - 10:24

Piekne miejsce, cudowne widoki na cały londyn . Kawałek tropikalnego ogrodu w środku miasta. Polecam mimo ze trzeba zarezerwowac wejściówkę z wyprzedzeniem.

Anonim (niezweryfikowany)

sob., 02/05/2022 - 10:56

ludzie płacą 27 funtów za 30 minutową przejażdżkę na "London Eye" a tu za darmo można całe popołudnie spędzić :) polecam odwiedzić to miejsce w "złotą godzinę" czyli jakąś godzinkę przed zachodem słońca!

Asia

czw., 07/28/2022 - 09:46

Niezwykły punkt widokowy, z którego można podziwiać niemal cały Londyn. Jest to również świetne miejsce do wypoczynku wśród wielu pięknych roślin. Polecam każdemu odwiedzić to miejsce.

Tom

czw., 07/28/2022 - 11:58

Jak widać po powyższych wpisach, opinie o Sky Garden są różne, ale ... Moim skromnym zdaniem, jest to najlepsza atrakcja Londynu — Do tego darmowa !!! Jedynym minusem jak dla mnie jest długa kolejka do wejścia (nawet jeśli ma się w dłoni wcześniej zarezerwowane bilety wejścia) oraz tłumy ludzi już na górze (ale to może jest zależne od pory dnia?). Widoki z góry, oczywiście niesamowite! Gorąco polecam :)

Krzysztof UK (niezweryfikowany)

wt., 10/24/2023 - 09:11

Sky Garden to świetne miejsce, aby zobaczyć Londyn z zupełnie innej perspektywy. To darmowy i obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty odwiedzającego to miasto.
PS. Jeśli chcesz zrobić dobre zdjęcia, przyjdź wcześnie rano lub późnym popołudniem, kiedy światło jest najlepsze.

Anonim (niezweryfikowany)

czw., 12/07/2023 - 12:48

Jeśli planujesz odwiedzić Sky Garden, to pewnie zastanawiasz się, czy jest tam toaleta? Nie martw się, jest!
Możesz skorzystać z niej za darmo na 35. piętrze, gdzie znajduje się także toaleta dla niepełnosprawnych i przewijak dla dzieci.

Renata (niezweryfikowany)

sob., 02/03/2024 - 15:02

Jestem zachwycona, że znalazłam tę stronę, bo dzięki niej dowiedziałam się, jak za darmo wejść na wieżowiec w Londynie i podziwiać niesamowity widok miasta. To naprawdę wspaniałe doświadczenie i polecam każdemu, kto lubi wysokości i piękne krajobrazy. Nie ma lepszego miejsca, żeby zobaczyć cały Londyn z góry. Jestem bardzo wdzięczna za tę okazję!

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki