Płatne mosty w Anglii

Dodane przez Admin - sob., 01/22/2022 - 12:33

Prawie wszystkie drogi na terenie Wielkiej Brytanii są bezpłatne, opłaty pobierane są jedynie na wybranych mostach oraz w tunelach. Płatne przejazdy to: most i tunel w Dartford * (Queen Elizabeth II Bridge), Severn Bridge oraz Second Severn Crossing (łączące Anglię z Walią), Clifton Suspension Bridge w Bristolu oraz Tamar Bridge (łączący Devon z Kornwalią).

Płatny przejazd mostem - Clifton Suspension Bridge
Clifton Suspension Bridge - Po przejechaniu mostu warto zaparkować i obejrzeć ten most z pobliskiego wzgórza.

Średnio opłata za przejazd to około 1-2,5 funta a płatność w większości przypadków to gotówka lub zbliżeniowo kartą płatniczą.

Tamar Bridge
Tamar Bridge koło Plymouth - To chyba najgorzej zorganizowany pobór opłat w całym UK?!

 

lokalers (niezweryfikowany)

ndz., 01/23/2022 - 13:40

Płatność jednorazowa: https://www.gov.uk/pay-dartford-crossing-charge ( motocykle za darmo, samochody 2,50 GBP, ciężarówki 2 osiowe 3 GBP oraz więcej osi to 6 GBP) lub ustaw "Pay as you go services" https://www.dartford-crossing-charge.service.gov.uk/Home/Choose (otrzymasz wtedy zniżki). Jeśli nie uiścisz opłaty, możesz otrzymać grzywnę w wysokości 70 GBP (Musisz ją zapłacić w ciągu 28 dni). Grzywna będzie: obniżona do 35 funtów, jeśli zapłacisz w ciągu 14 dni lub zwiększona do 105 funtów, jeśli jej nie zapłacisz - będziesz musiał również uiścić opłatę za przejazd.

Anonim (niezweryfikowany)

pon., 01/24/2022 - 20:18

Przejście pieszo lub przejazd rowerem przez Clifton Suspension Bridge jest darmowe,
płaci się 1 funta jedynie za przejazd pojazdami mechanicznymi, czyli samochody, motory...

rezydent (niezweryfikowany)

ndz., 02/06/2022 - 13:51

Warto uzupełnić, a raczej uściślić powyższy wpis, ponieważ oprócz płatnego tunelu na M25 w Dartoford (pod Tamizą), w Anglii mamy jeszcze jeden płatny tunel! Na wjeździe do Liverpoolu znajduje się bowiem Mersey Tunnel, za którego przyjdzie nam zapłacić: 1,8 funta (karta/gotówka/Fast Tag) za samochód osobowy.

Oczywiście, zawsze aktualne ceny i informacje znaleźć można na oficjalnej stronie: https://www.merseytravel.gov.uk/tunnels/tolls-fees-and-charges/

Tom

wt., 07/26/2022 - 13:21

Do powyższej listy płatnych mostów w UK warto dodać jeszcze Warburton Toll Bridge, za którego przekroczenie płaci się
12 pensów lub tzw. karnet dzienny 25p ( płatność gotówką do puszki i nie wydają reszty ! )

Anonim (niezweryfikowany)

sob., 04/01/2023 - 09:01

Inne godne uwagi płatne mosty w Wielkiej Brytanii to most Humber, który rozciąga się nad ujściem rzeki Humber i łączy hrabstwa Lincolnshire i Yorkshire; most Tamar, który rozciąga się nad ujściem rzeki Tamar i łączy hrabstwa Devon i Kornwalia; oraz tunel Tyne, który rozciąga się nad rzeką Tyne i łączy miasta Newcastle upon Tyne i Gateshead.

Korzystanie z płatnych mostów w Wielkiej Brytanii jest kontrowersyjne. Niektórzy twierdzą, że opłaty za przejazd to uczciwy sposób płacenia za budowę i utrzymanie mostów. Inni twierdzą, że opłaty za przejazd są podatkiem regresywnym, który nieproporcjonalnie dotyka osoby o niskich dochodach.

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki