Płatne mosty w Anglii

Dodane przez Admin - sob., 01/22/2022 - 12:33

Prawie wszystkie drogi na terenie Wielkiej Brytanii są bezpłatne, opłaty pobierane są jedynie na wybranych mostach oraz w tunelach. Płatne przejazdy to: most i tunel w Dartford * (Queen Elizabeth II Bridge), Severn Bridge oraz Second Severn Crossing (łączące Anglię z Walią), Clifton Suspension Bridge w Bristolu oraz Tamar Bridge (łączący Devon z Kornwalią).

Płatny przejazd mostem - Clifton Suspension Bridge
Clifton Suspension Bridge - Po przejechaniu mostu warto zaparkować i obejrzeć ten most z pobliskiego wzgórza.

Średnio opłata za przejazd to około 1-2,5 funta a płatność w większości przypadków to gotówka lub zbliżeniowo kartą płatniczą.

Tamar Bridge
Tamar Bridge koło Plymouth - To chyba najgorzej zorganizowany pobór opłat w całym UK?!

 

lokalers (niezweryfikowany)

ndz., 01/23/2022 - 13:40

Płatność jednorazowa: https://www.gov.uk/pay-dartford-crossing-charge ( motocykle za darmo, samochody 2,50 GBP, ciężarówki 2 osiowe 3 GBP oraz więcej osi to 6 GBP) lub ustaw "Pay as you go services" https://www.dartford-crossing-charge.service.gov.uk/Home/Choose (otrzymasz wtedy zniżki). Jeśli nie uiścisz opłaty, możesz otrzymać grzywnę w wysokości 70 GBP (Musisz ją zapłacić w ciągu 28 dni). Grzywna będzie: obniżona do 35 funtów, jeśli zapłacisz w ciągu 14 dni lub zwiększona do 105 funtów, jeśli jej nie zapłacisz - będziesz musiał również uiścić opłatę za przejazd.

Anonim (niezweryfikowany)

pon., 01/24/2022 - 20:18

Przejście pieszo lub przejazd rowerem przez Clifton Suspension Bridge jest darmowe,
płaci się 1 funta jedynie za przejazd pojazdami mechanicznymi, czyli samochody, motory...

rezydent (niezweryfikowany)

ndz., 02/06/2022 - 13:51

Warto uzupełnić, a raczej uściślić powyższy wpis, ponieważ oprócz płatnego tunelu na M25 w Dartoford (pod Tamizą), w Anglii mamy jeszcze jeden płatny tunel! Na wjeździe do Liverpoolu znajduje się bowiem Mersey Tunnel, za którego przyjdzie nam zapłacić: 1,8 funta (karta/gotówka/Fast Tag) za samochód osobowy.

Oczywiście, zawsze aktualne ceny i informacje znaleźć można na oficjalnej stronie: https://www.merseytravel.gov.uk/tunnels/tolls-fees-and-charges/

Tom

wt., 07/26/2022 - 13:21

Do powyższej listy płatnych mostów w UK warto dodać jeszcze Warburton Toll Bridge, za którego przekroczenie płaci się
12 pensów lub tzw. karnet dzienny 25p ( płatność gotówką do puszki i nie wydają reszty ! )

Anonim (niezweryfikowany)

sob., 04/01/2023 - 09:01

Inne godne uwagi płatne mosty w Wielkiej Brytanii to most Humber, który rozciąga się nad ujściem rzeki Humber i łączy hrabstwa Lincolnshire i Yorkshire; most Tamar, który rozciąga się nad ujściem rzeki Tamar i łączy hrabstwa Devon i Kornwalia; oraz tunel Tyne, który rozciąga się nad rzeką Tyne i łączy miasta Newcastle upon Tyne i Gateshead.

Korzystanie z płatnych mostów w Wielkiej Brytanii jest kontrowersyjne. Niektórzy twierdzą, że opłaty za przejazd to uczciwy sposób płacenia za budowę i utrzymanie mostów. Inni twierdzą, że opłaty za przejazd są podatkiem regresywnym, który nieproporcjonalnie dotyka osoby o niskich dochodach.

DriverUK (niezweryfikowany)

pon., 11/13/2023 - 13:29

W Wielkiej Brytanii jest wiele mostów, które wymagają opłaty za przejazd. Opłaty te mają na celu pokrycie kosztów utrzymania i naprawy mostów, a także zniechęcenie do nadmiernego korzystania z nich. Niektóre z płatnych mostów w UK to:

- Most Dartford Crossing, łączący Kent i Essex nad rzeką Tamizą. Opłata wynosi 2,50 funta dla samochodów i 6 funtów dla ciężarówek. Opłatę można uiścić online, przez telefon lub w punktach sprzedaży.
- Most Humber Bridge, łączący Yorkshire i Lincolnshire nad rzeką Humber. Opłata wynosi 1,50 funta dla samochodów i 12 funtów dla ciężarówek. Opłatę można uiścić gotówką, kartą lub przez aplikację.
- Most Severn Bridge, łączący Anglię i Walię nad rzeką Severn. Opłata wynosi 6,70 funta dla samochodów i 20 funtów dla ciężarówek. Opłatę można uiścić gotówką lub kartą.
- Most Mersey Gateway, łączący Runcorn i Widnes nad rzeką Mersey. Opłata wynosi 2 funty dla samochodów i 8 funtów dla ciężarówek. Opłatę można uiścić online lub przez telefon.

Jeśli planujesz podróż przez płatny most, warto sprawdzić z góry jego lokalizację, opłatę i sposób płatności, aby uniknąć niespodzianek i opóźnień.

Mostowiak (niezweryfikowany)

ndz., 11/26/2023 - 12:09

Dodane przez DriverUK (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

Twój wpis jest "świeży" ale dane w nim zawarte już chyba nie.
Konkretnie chodzi mi o Severn Bridge .... zdaje się, że już od lat zwolniony jest z opłaty za przejazd. Pamiętam jeszcze budki na zjeździe po stronie Walii w których pobierano opłaty, teraz już ich nie ma więc jest free ;-) w odróżnieniu do Dartford gdzie budki zniknęły ale opłata pozostała (on-line)

Anonim (niezweryfikowany)

ndz., 11/26/2023 - 21:52

Dodane przez DriverUK (niezweryfikowany) w odpowiedzi na

"On 17 December 2018, all toll lanes were permanently closed, officially marking the start of a toll-free journey into Wales for the first time since the bridge's construction. During the removal process of the toll booths, traffic was directed through a temporary three-lane layout, directly through the centre of the former toll lanes. These lanes were narrower than usual, resulting in a 50 mph speed limit being enforced. On 25 March 2019, a newly resurfaced road structure was opened, moving traffic flow from the centre of the former toll lanes to the right-hand side, directly next to eastbound traffic. This will allow for further work to remove any remaining toll infrastructure to the left of the new road layout..." https://en.wikipedia.org/wiki/Severn_Bridge

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.

Ograniczony HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki